BLAZE GREEN 17 LAMBDA
BLAZE GREEN 17 LAMBDA
BLAZE GREEN 33 LAMBDA
BLAZE GREEN 17 LAMBDA
BLAZE GREEN 17 LAMBDA
BLAZE GREEN 17 LAMBDA
BLAZE GREEN 33 LAMBDA
BLAZE GREEN 17 LAMBDA

BLAZE GREEN 33 LAMBDA

BLAZE/GREEN33
Dostępność kwiecień 2024.
37 000,00 zł
Brutto
Negocjuj cenę
Negocjuj cenę

Jesteś zainteresowany zakupem?

Uważasz, że podana cena jest za wysoka?

Negocjuj cenę!

Podaj indeks produktu

BLAZE/GREEN33

i zaproponuj swoją cenę.

Po wynegocjowaniu ceny masz 3 dni na dokonanie zakupu.

X

Kocioł BLAZE Green przesuwa granicę emisji jeszcze dalej. Nowo opatentowana dysza wiązki, wraz z automatyczną kontrolą spalania za pomocą sondy lambda, zapewnia bardzo niskie wartości emisji spalin i są na przykład porównywalne z kondensacyjnymi kotłami gazowymi I nadal spalamy biomasę - odnawialne i niedrogie paliwo.

 

Kocioł zgazowujący
BLAZE GREEN

na drewno kawałkoweZalety kotła zgazowującego drewno
BLAZE GREEN


 1. Mechaniczne wykrywanie pozostałości paliwa

  Ten unikalny system zapewnia automatyczną pracę palacza, dzięki czemu w momencie spadku ilości paliwa w komorze podawania następuje wyłączenie wentylatora i zatrzymanie procesu spalania. Ta precyzyjna detekcja utrzymuje warstwę palacza w komorze spalania przez kilka godzin, co kilkakrotnie zmniejsza liczbę roztopów w kotle w sezonie.

   

 2. Dysza odrzutowa

  W modelach BN i BG zastosowano specjalną konstrukcję dna w kształcie promienia, która zapewnia wysoką jakość zgazowania paliwa przy bardzo niskiej emisji. Jednocześnie umożliwia on pracę wyłącznie na ciągu kominowym.

   

 3. Ochrona przed korozją w niskich temperaturach

  Wbudowany termostat i specjalna konstrukcja mieszacza w korpusie kotła zapewniają ochronę kotła. Możliwe jest pojedyncze podłączenie bez konieczności stosowania pomp. Znaczne oszczędności przy instalacji i bezpiecznej eksploatacji. (wyposażenie opcjonalne w wybranych kotłach)

   

 4. Trójstronny nawiew powietrza

  Zapewnia on równomierne spalanie paliwa i umożliwia wysokiej jakości spalanie paliw o różnej wielkości. Powietrze wstępnie osuszające, które jest doprowadzane (w razie potrzeby) do górnej części komory, osusza mokre paliwo, dzięki czemu można je dobrze spalić i utrzymać wysoką sprawność kotła oraz niskie wartości emisji

   
 5. Ochrona przed korozją za pomocą izolowanego systemu kompaktowej komory ciepłej

  W izolowanej kompaktowej komorze załadowczej ściany nie są bezpośrednio chłodzone wodą. Dzięki temu mają one wyższą temperaturę, co zapobiega kondensacji i osadzaniu się smoły. Okres eksploatacji tej koncepcji kotła jest kilkakrotnie dłuższy niż w przypadku konwencjonalnych kotłów zgazowujących. Komorę można wymienić.

   
 6. Stopniowane dno komory zgazowania

  Zapewnia on automatyczne usuwanie popiołu z komory spalania podczas spalania i eliminuje konieczność czyszczenia przed ponownym przetopem.

   
 7. Możliwość sterowania mocą kotła na najwyższym poziomie

  Umożliwia on bezpośrednie ustawienie żądanej mocy kotła w procentach i sterowanie kotłem podczas pracy. Zmniejszenie mocy zapewnia długi czas palenia w kotle przy porównywalnej jakości spalania jak przy ustawieniu mocy na 100 %.

   
 8. Możliwość zainstalowania kotła bez zbiornika akumulacyjnego

  Dzięki wyjątkowej możliwości regulacji w zakresie 30–100 %, kotły BLAZE NATURAL PLUS spełniają wymagania prawne dotyczące instalacji bez zbiornika akumulacyjnego. Jednak podłączenie bez zbiornika akumulacyjnego zalecamy tylko w instalacjach (budynkach), w których warunki są do tego odpowiednie.

Trójstronna regulacja nawiewu powietrza

Powietrze podsuszające i pierwotne otwarte w 100 %, powietrze wtórne całkowicie zamknięte. W tym położeniu znajduje się przesłona dopływu powietrza w przypadku spalania wilgotnego paliwa lub dużych polan.

Powietrze wtórne otwarte w 100 %, powietrze podsuszające i pierwotne całkowicie zamknięte. W tym położeniu znajduje się przesłona dopływu powietrza w przypadku spalania suchego twardego drewna lub brykietu, kiedy potrzebna jest większa ilość powietrza wtórnego do skutecznego spalania.

Powietrze pierwotne i wtórne otwarte w 50 %, powietrze podsuszające całkowicie zamknięte. W tym położeniu znajduje się przesłona przy spalaniu zwykłego paliwa.

Parametry techniczne

  BG 10
Moc znamionowa (kW) 33
Regulowana moc (kW) 16-33
Sprawność (%) 93
Klasa emisji 5.
Ecodesign tak
Klasa energetyczna A+
Długość kłody (mm) 500
Pojemność komory załadowczej (l) 120
Masa kotła (kg) 440
Maksymalne ciśnienie robocze (bar) 3
Objętość wody (l) 55

Brak komentarzy

3 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń