Kocioł CO na pellet HKS Lazar SmartFire 21/240 WYSYŁKA GRATIS
Kocioł CO na pellet HKS Lazar SmartFire 21/240 WYSYŁKA GRATIS
Kocioł CO na pellet HKS Lazar SmartFire 21/240 WYSYŁKA GRATIS
Kocioł CO na pellet HKS Lazar SmartFire 21/240 WYSYŁKA GRATIS
Kocioł CO na pellet HKS Lazar SmartFire 21/240 WYSYŁKA GRATIS
Kocioł CO na pellet HKS Lazar SmartFire 21/240 WYSYŁKA GRATIS
Kocioł CO na pellet HKS Lazar SmartFire 21/240 WYSYŁKA GRATIS
Kocioł CO na pellet HKS Lazar SmartFire 21/240 WYSYŁKA GRATIS
Kocioł CO na pellet HKS Lazar SmartFire 21/240 WYSYŁKA GRATIS
Kocioł CO na pellet HKS Lazar SmartFire 21/240 WYSYŁKA GRATIS

TERAZ TEN KOCIOŁ MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ!

Cena towaru w przypadku montażu już za 20458.54 zł brutto

Zadzwoń - 517 370 886

Kocioł CO na pellet HKS Lazar SmartFire 22/240

L/SF/22/240
23 300,00 zł
Brutto
Negocjuj cenę
Negocjuj cenę

Jesteś zainteresowany zakupem?

Uważasz, że podana cena jest za wysoka?

Negocjuj cenę!

Podaj indeks produktu

L/SF/22/240

i zaproponuj swoją cenę.

Po wynegocjowaniu ceny masz 3 dni na dokonanie zakupu.

X

 

Mechaniczne czyszczenie palnika

Poruszany za pomocą siłownika liniowego ruchomy ruszt automatycznie czyści palnik przed każdym rozpaleniem oraz po każdym wygaszeniu. Dzięki temu użytkowanie kotła jest o wiele szybsze i wygodniejsze. Natomiast spalanie dużo bardziej efektywne, sprawniejsze i ekologiczne.


Kompaktowa konstrukcja

Małe rozmiary sprawiają, że kocioł pasuje do większości kotłowni.


Zestaw hydrauliczny

Kocioł wyposażony jest w zestaw hydrauliczny więc jego instalacja jest szybka i nie zajmuje miejsca w kotłowni.

 

Dotykowy panel wyświetlacza

Intuicyjny dotykowy sterownik obsługujący w standardzie 2 obiegi grzewcze (możliwość rozbudowy do 4 obiegów), bufor, regulację pogodową, sondę lambdę (opcja).


Stal nierdzewna

Najwyższej jakości materiały użyte w produkcji palnika gwarantują jego długotrwałą eksploatację, natomiast odpowiednia konstrukcja zapewnia optymalne warunki do spalania pelletu.


Automatyczne czyszczenie

Automatyczne czyszczenie palnika oraz wymiennika* znacznie podnosi komfort obsługi i zwiększa sprawność kotła.

 

Śluza zabezpieczająca

Zabezpiecza paliwo znajdujące się w zasobniku przed zapłonem.


Energooszczędność

Energooszczędne podzespoły oszczędzają energię elektryczną oraz Twoje pieniądze.


Zaawansowany sterownik

Intuicyjny ekran dotykowy, przygotowanie wody użytkowej w standardzie oraz możliwość rozbudowy o: 4 obiegi, bufor, regulację pogodową, sondę lambda.


7 lat gwarancji

Wysokiej jakości materiały oraz nowoczesne technologie użyte w produkcji pozwalają nam wydłużyć gwarancję na szczelność kotła do 7 lat.


BAFA

Jako jedyny polski producent posiadamy wszystkie kotły pelletowe na niemieckiej liście BAFA co podkreśla najwyższą jakość oraz doskonałą emisję naszych kotłów.


5 klasa

Wszystkie nasze kotły badane są przez niezależny instytut posiadający notyfikację UE, dzięki temu wyniki są rzetelne i uznawane na całym świecie.


Sonda Lamba (w opcji)

Inteligentny logarytm dostosowuje pracę kotła do aktualnych parametrów otoczenia, stale utrzymując możliwie najwyższą sprawność kotła. Gwarantuje to najlepsze parametry emisyjne oraz w znacznym stopniu eliminuje sadzenie kotła.


Internet (w opcji)

Zaawansowany moduł komunikacyjny ecoNET300 umożliwia zdalną obsługę kotła, jego serwisowanie, przeglądanie historii zmian parametrów oraz wysyłanie wiadomości e-mail z alarmami.


Automatyczne odpopielanie (w opcji)

System automatycznego odpopielania usuwa popiół z kotła do pojemnika, gdzie jest on kompresowany. Dzięki temu użytkownik usuwa popiół raz na kilka miesięcy.


EcoDesign

Dyrektywa Ekoprojekt 2020 określa restrykcyjne wymagania dla sezonowej emisji oraz sezonowej sprawności co ma odzwierciedlenie w realnym użytkowaniu kotła w ciągu całego sezonu grzewczego.

 

Kocioł na pelety SmartFire charakteryzuje się zwartą budową. Większość podzespołów kotła znajduje się pod obudową, która zabezpiecza je przed szkodliwymi działaniem czynników zewnętrznych oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Wewnątrz obudowy pieca SmartFire można wyróżnić dwa główne elementy: korpus kotła oraz układ podawania paliwa.

Korpus kotła tworzą: kolektor, stalowy wymiennik, komora spalania oraz komora popielnika. Wewnątrz stalowego wymiennika znajdują się pionowe płomienice oraz deflektor. Wymiennik wyposażony jest w manualny system czyszczenia. Wymiennik osadzony jest na dolnej części korpusu pieca co w skład której wchodzą komora spalania i komora popielnika oraz kolektor spalin. Wewnątrz komory spalania znajduje się palnik. Palnik wyposażony jest w automatyczny system czyszczenia. Paliwo do palnika dostarczane jest od góry metodą grawitacyjną za pomocą podajnika ślimakowego. Bezpośrednio pod komorą spalania znajduje się komora popielnika, w której spoczywa popielnik do którego opada popiół z palnika.

Drugim głównym elementem kotła co na pelety Smart Fire jest układ podawania paliwa. Jest on integralną częścią obudowy zewnętrznej kotła. Tworzą go: zasobnik paliwa oraz ślimakowy podajnik paliwa wraz z motoreduktorem. Paliwo opada z zapasowego zasobnika do ślimakowego podajnika paliwa. Ten z kolei transportuje paliwo do palnika w komorze spalania. Korpus kotła z układem podawania paliwa łączy kołnierz podajnika ślimakowego. Na przedniej ścianie kotła SmartFire umieszczone są dwie otwierane maskownice. Pod lewa maskownicą znajduje się para drzwi rewizyjnych, umożliwiających dostęp do komory spalania oraz komory popielnika. Pod prawą maskownicą znajduje się otwór rewizyjny dolnej części układu podawania paliwa oraz sterownik kotła. Powyżej prawej maskownicy, na ścianie czołowej, znajduje się wyświetlacz przekazujący użytkownikowi aktualny status kotła, parametry pracy oraz umożliwiający konfigurację kotła.

Wlot i wylot wody grzewczej, służące do podłączenia pieca do instalacji C.O., znajdują się na tylnej
ścianie kotła. Mają one postać króćców z gwintem wewnętrznym G 1Ľ”. Na tylnej ścianie kotła usytuowany jest również czopuch spalinowy służący do odprowadzania spalin do komina. Na tylnej ścianie kotła, obok czopucha znajduje się wentylator wyciągowy. Nad czopuchem znajduje się czujnik temperatury spalin. Ilość powietrza tłoczonego przez wentylator kontroluje i zadaje sterownik.

Obudowa zewnętrzna oraz korpus kotła zaizolowane są wełną mineralną, która zabezpiecza go przed stratami ciepła w czasie pracy. Obudowa kotła wykonana jest z płyt stalowych pokrytych wysokiej jakości, wytrzymałą farbą proszkową.


Moc: 22 kW
materiał: Stal paliwo: pelety
podajnik: Ślimakowy, śluza zabezpieczająca sprawność: 90,6%
palnik: Palnik wrzutkowy, automatyczny zapłon, automatyczne czyszczenie zestaw hydrauliczny: Zestaw z pompą i zaworem termostatycznym
sterownik: Modulowana moc, pogodowy, 2 obieg CO (+2 obiegi w opcji), 1 obieg CWU, Sonda lambda (opcja), Internet WiFi (opcja), Panel pokojowy (opcja) pojemność zasobnika: 240 l
czyszczenie wymiennika: Ręczna dźwignia / automatyczne (opcja) transport paliwa: W opcji system pneumatycznego transportu paliwa VACUM

Parametry cieplno – techniczne

Model SF22/ 240L
Moc znamionowa: kW 22
Zakres mocy cieplnej: kW 6,6 ÷ 22
Sprawność:
Granulat pellet Q=18 MJ/kg
% 90,6

Wymiary gabarytowe

Model SF22/ 240L
Wysokość: mm 1480
Szerokość: mm 1095
Głębokość: mm 770A - 440 mm, B - 605 mm, C - 1450 mm, D - 1640 mm, E - 600 mm, F - 580 mm, G- 135 mm,
H - 940 mm, I - 120 mm, J - 1265 mm, K - 140 mm, L - 145 mm, M - 195 mm, X- 1095 mm, Y- 1480 mm, Z- 770 mm
Brak komentarzy

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń